Kınama Mesajları

Son Güncelleme : 18 Şubat 2016 - 11:38

7777777777777

Başkan Vergili: “Ankara’daki Saldırıyı

Şiddetle Kınıyorum”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ankara’da, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında düzenlenen hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınadığını söyledi.

Başkan Vergili; “En temel insan hakkı olan yaşama hakkını hedef alan, bu eylemi şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Ülkemizde huzur ve barış ortamını bozmak isteyenlere halkımız, sağduyusuyla en güzel cevabı verecektir. Ülkemizin istikrarını hedef alan, birliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik hareket eden şer odaklarınca düzenlenen terör saldırısı sonucunda hayatlarını kaybeden 28 vatandaşımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum” açıklamasına yer verdi.

 

Başkan Aksoy’un Kınama Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy dün akşam saatlerinde Ankara’da meydana gelen hain saldırının ardından bir kınama mesajı yayımladı. 

Başkan Aksoy açıklamasında, “17 Şubat 2016 Çarşamba günü, saat 18.31’de, Ankara’da, İnönü Bulvarı üzerindeki trafik ışıklarında, Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik olduğu anlaşılan bombalı bir saldırı meydana gelmiştir. Bu saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Aynı saldırıda yaralanan Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum” dedi.

Devletimizin, ahlaki ve insani hiçbir sınırı olmayan bu saldırıları gerçekleştirenlerle ve arkasındaki güçlerle mücadelesini sürdüreceğini, ülkemizin birliğine, beraberliğine, huzuruna ve geleceğine yönelik sürdürülen bu insanlık dışı olaylarla mücadelesinde kararlılığını devam ettireceğini ifade eden Başkan Aksoy; “ Türkiye’nin, meşru müdafaa hakkını, her zaman, her yerde ve her durumda kullanmaktan çekinmeyeceği bilinmelidir. Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi ve milletimizi hedeflerinden uzaklaştırabileceklerini sananlar, yanıldıklarını göreceklerdir. Her şehidimiz ve her gazimiz, bu toprakların ilelebet vatanımız olduğunun, bayrağımızın inmeyeceğinin, ezanlarımızın susmayacağının, ülkemizin bölünmeyeceğinin, devletimizin yıkılmayacağının birer ispatıdır. Ben bir kez daha Bu Cennet vatanı hiçbir gücün bölemeyeceğini hatırlatıyor, hain saldırıda hayatlarını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize Cenabı Hak’tan Rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi. 

Yine terör, yine siyah bir gün… Kapkara bir gün.

Ülkemizin bütünlüğüne kasteden terör dün akşam hain ve kirli yüzünü bir kez daha gösterdi. Güvenlik güçlerimizin nefes aldırmayan kararlı operasyonlarından köşe bucak kaçan hainler, bu kez de Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızı taşıyan servis aracına saldırdılar. Yine canımızdan can aldılar.

LANETLİYORUZ……..

Ne bir karış toprağımızdan vazgeçeriz ve ne de birlik ve bütünlüğümüze halel getiririz. İçerden ve dışardan beslenen hiçbir beşeri sıfatla tarif edilemeyecek kadar hain, zalim ve sinsi terör bilmelidir ki; Biz bu topraklar için, bu aziz vatan için daha önce defalarca öldük. Milletimiz vakurdur, güçlüdür, kararlıdır. Milyon kere daha ölürüz.

Şimdi eskinin bütün kısır çekişmelerini bir tarafa bırakıp bu ülke için, bu aziz millet için kenetlenme zamanıdır. Zira biz gücümüzü daima sarsılmaz inancımızdan ve beraberliğimizden aldık. Biz Türkiye’yiz.

Bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve metanet diliyorum. Aziz milletimizin ve bütün insanlık ailesinin başı sağ olsun

TUNCAY ÖZCAN

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı

Milletimizin Başısağolsun 

Ankara’da askeri personelimize Diyarbakır’da askerlerimize yapılan 34 şehidimizin olduğu bugün ülkemizi derinden üzmüştür. Artık kelimelerin kifayetsiz, sözün bittiği yerdeyiz. Bu şerefsizliği ve hainliği yapanları şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

 

Her şeyin bolca yetiştiği bu bereketli topraklarda maalesef vatan hainleri de bolca yetişmektedir.

 

Bu millet bu Anadolu toprağında devletler kurarken hep bedel ödemiş, Selçuklu, Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulurken bedeli bu Türk Milleti ödemiştir.

 

Bu millet yine bedel ödemekten kaçmaz. Ama karşımızda askeri, polisi, güvenlik güçlerini, sivil halka, çocuklara kalleşçe pusu kuran, katledenleri ve içimizdeki hainleri tespit etmek ve cezalandırmak gerekir.

 

Bugün TBMM’de bunlara destek veren, bu milletin vergileriyle maaş alıp, altında arabalarla devletin harcırahlarıyla gezenleri gördükçe bizlerin içi yanmaktadır. Artık devlet bunlar için gereğini yapmalıdır.

 

Türkiye’de bu vatan hainleri için idamın geri getirilmesi görüşülmeli ve getirilmelidir. Bu hainlerin dışındaki siyasi partiler, basın, sivil toplum örgütleri olarak hep beraber olmalı, tek vatan, tek bayrak, tek millet olarak haykırmalıyız.

 

Bu cennet vatanda hep beraber kardeşçe, barış ve huzur içinde yaşamalıyız. Emekliler Derneği olarak bizler 60-70 yaşında insanlarız. Ama vatanımız, bayrağımız ve dinimiz için üzerimize düşeni seve seve yapar, gerekirse cepheye gider, evlatlarımızdan evvel o mayınlara basarız.

 

O yüce mertebeye erişen şehit evlatlarımıza Allah’tan rahmet diler, yaralanan gazilerimize acil şifalar dileriz.

 

Milletimizin başı sağolsun.

TÜED

KARABÜK BAŞKANI CELAL BULUT

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.