Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MARMARİS ANADOLU YEREL MEDYA ÇALIŞTAYI SONRASI

Bu sene 3.düzenlenen ANADOLU

Bu sene 3.düzenlenen ANADOLU Medya Çalıştayı TGF eski Genel Başkanı ve 26 ve 27.Dönem İzmir Milletvekili Atila Sertel’in organizasyonunda yine MARMARİS Belediyesinin sponsorluğunda gerçekleşti.

“Anadolu Buluşmaları Yerel Medya Çalıştayı 2023” çalıştayına, Türkiye’nin dört bir yanından 300’ü aşkın basın mensubu katılım yaptı..

Güzel yurdumuzun güzel MARMARİS’İ  büyük yangınlar atlatmasına rağmen Turizm adına toparlanmış, yine o sevecenliği ile turistler için aranılan bir kent olmuş…

Bu çalıştaya Türkiye de örgütlü Basın/Medya üst çatı Federasyonlarının katılımı dikkatleri çekti.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Kıvanç El, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Kenan Şener, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Cem Kaytan, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkan Yardımcısı Hüsniye Karakoyun’un bizzat katılım ANADOLU Basının sorunlarını dile getirmeleri ve bunun örgütlü çalışmalar ile yapılmasını savunmaları önemliydi.

Çalıştayın hemen başında yapılan konuşmalarda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı  Yılmaz Karaca’nın, “Bizim tüm Meslek örgütlerine bir üst çatı altında toplanım çok daha etkili güç oluşturalım, Anadolu Basını bitirildi, ” ifadesi  çok dikkat çekiciydi.

Yine,  Basın Konseyi Başkanı Pınar TÜRENÇ ‘in bir gazetecinin nasıl DİK DURMASI hele hele ÖRGÜTLERİN nasıl dik durması, konusunda sarf ettiği cümleler adeta damga vurdu Çalıştaya…

Basının entübe olduğunu söyleyen ve 105 yılık Adana Gazetesinin hafta içinde kapandığının altını çizen Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç’“Örgütü çok, örgütlülüğü az bir mesleğin mensubuyuz. 50 bin gazeteci 50 bin parçaya bölünmüş durumda. Anadolu bir dernekler mezarlığı halinde, çok gazeteci derneği var ama üye sayıları, aktif katılımı, örgütlülüğü yok denecek ölçüde…” diyerek bir özeleştiriyi yaptı

Yine RETÜK Üyesi İhsan Tasçı’nın yasalar üzerine verdiği sunumda 291 izleme uzmanıyla bin 500 televizyon ve radyoyu izlediğini belirtmesi ve cezaların siyasi olduğunu belirtmesi dikkatimizi çekti..

Dijital Medya Danışmanı Levent Özen’in İnternet Medyası ile ilgili sunumu ilgimizi çekti

Gazetecilik eskiden mi güzeldi bilemiyorum ama 35 yıllık gazeteci Fatih Ertük sunumunu yaparken duygulandık..

TGF Gazeteciler Sendikası Başkanı Gökhan Durmuş’un konuşması sonrası ise  10 Ocak 1971 den bugüne Fikir özgürlüğünü, örgütlü toplumu, Demokrasiyi savunan Gazetecilerin hangi aşamada olduğunu bir kez daha net gördük…

Üç gün boyunca güzel bir organizasyon ve etkinlikler ile geçen Çalıştay…

Anadolu’dan gelen 300 ü aşkın meslek erbabı, üstadı, çilekeş ama gururlu İnsanları ile oturup bir çay deminde sohbetler harikaydı..

Bu anlamda, Gazeteci kökenli, TGF Eski Başkanımız, 26 ve 27.dönem İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in öncülük ettiği, Marmaris Belediyesi Başkanı Mehmet Oktay nezdinde tüm ekibine bu güzel organizasyon için teşekkür ediyoruz..