Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MÜFETTİŞLERİ KAHVECİ İSTEMİŞ

VEKİL KAHVECİ ; Karabük

VEKİL KAHVECİ ; Karabük Geri Dönüşüm Fabrikası MARZİNC AŞ ‘NİN kapatılması için müfettişleri yönlendirdiğini  BRTV Haber Dairesi Müdürü Mustafa YANIK’A bizzat söylemiş.

MÜFETTİŞLERİ KAHVECİ İSTEMİŞ..!

 

 

Son günlerde “Gerçekleri Neler” diyerek merak konusu uyandıran MARZİNC AŞ ‘NİN faaliyetlerin durdurulması nedenleri halen net ortaya çıkmadı.

Duyumlar ve İşçilerin kendilerini Ankara Meslek Hastalıklarına kendilerini sevk ettirerek yatmaları sonrası harekete geçen  Karabük Milletvekili Osman KAHVECİ’NİN  konular ile ilgili devreye girdiğini 3.7.2013 Tarihli BRTV internet haber sayfasında  Mustafa YANIK  kaleme  alarak duyurmuştu.

 

İşte ;  Mustafa YANIK’IN YAZISINDAN BİR BÖLÜM ;

yanık
MUSTAFA YANIK

” Bunları değerli milletvekilimiz Osman Kahveci anlattı. 

Osman Kahveci Marzinc’e karşı çıktığımız günlerde söylediği bir sözünü anımsattı. 

 “Bu tesisin çalışmasının sonuna kadar takipçisi  ve Demokles’in  Kılıcı gibi tepelerinde olacağım.”

Bu sözünün ardında durduğunu ve bu gün Çevre  Bakanlığı’nca fabrikada incelemelerde bulunmak üzere müfettişlerin görevlendirdiğini söyledi.

Ve devam ederek:

“Ben de sizin gibi düşünüyorum Sayın Yanık. İnşallah fabrika da temiz çıkar işçilerimiz de sağlıklı…”dedi.

Sayın Kahveci bugün Hastanenin yönetici ve uzman doktorlarıyla da görüşerek hem bilgi almış hem de işçiler için özel ricasını iletmiş.

Doktorlar:

“1-Vücutta bulunan bazı maddeler zamanla kendiliğinden atılabilirmiş.

2-Kurşun ve Kadmiyum gibi maddeler ise sorun yaratabilirmiş ve mutlaka tedavi edilmeleri gerekirmiş.

3-Örneğin kurşun miktarının aslında daha da az olması gerekirmiş ama 10’a kadar da sorun yaratmazmış.

İşçilerde bu rakamın 10-20-30 ve hatta daha da fazla olduğu görülmüş  ama kesin sonuçların alınması hafta sonunu bulurmuş

 

ÜSTTTTTTTT

Mustafa YANIK Yazısında açıkça ortaya koyuyor.  AK Parti Karabük Milletvekili Osman KAHVECİ müfettişleri yönlendirdiğini kendisi iddia ediyor  diyor ve  vücut da  bulunan kurşun’un  zamanla atılabileceğini doktorlar ile görüşüp 10 birime kadar sorun yaratmadığını kendisinden dinlediğini  yazıyor.

 

Öte yandan Osman KAHVECİ’NİN sekreterlerince , dün basın yayın kuruluşlarını aranması ve  basın duyurusu olduğu ifade edilmesine karşın    bir açıklama göndermediği dikkatleri çekti.

 

Kahveci’nin  çevre komisyonunda olduğu ve sık sık Bakanlık müfettişleri ile görüştükleri iddia edilirken  Çevreci vatandaşlar özellikle Karabük’te sanayi atıkları  ile sular kirleniyor, son yaşanan RT 9 olayı var ve iddialara göre Çevre İl Müdürlüğünde bu konuda katranın  zehir içerdiğini ve havayı suyu toprağı kirlettiğini belgeleyen  resmi yazıların olduğu söyleniyor, Vekil yada Çevre dernekleri neden bu  iddiaları araştırmıyorlar, yada Valilik bu tür resmi belgeler varsa neden açıklamıyor bunlarda çok ciddi duyumlar diyerek şikayetlerini dile getiriyorlar.

 

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO