Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÖZATA sert çıkış yaptı

Safranbolu MHP Belediye Başkan

Safranbolu MHP Belediye Başkan adaylığı ile Karabük siyasetinin gündemine oturan iş adamı Mustafa Özata “STK’lar ,Basın ve Kent Konseyi neden hiç konuşmaz? Safranbolu’muza yazık oluyor.” Diyerek yeniden siyaset yapacağının sinyali verdi.

 

Bayram törenlerinde Ak Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ali Kaya’yı eleştiren Özata, “Kaymakamın manevi şahsiyeti ile hiçbir sorunum olamaz, ancak bu kentin öz evladı olarak kimse benim bu kentin kayyumla yönetilmesini hazmetmemi beklemesin.” Diyerek KAYYIM yönetiminin Safranbolu’ya yakışmadığını ima etti.

 

Özata kendi sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada “ Bu videoda Ak Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın Ali Kaya’nın Bayramlaşma sırasındaki konuşması yer almaktadır. Kendisi ile şahsen hiçbir problemim bulunmamakta,karşılaştığımız her yerde medenice saygıyla sohbetimiz olmaktadır. Kendi Partisinden seçilen ve seçilmesi için çaba harcadığı seçilmiş belediye başkanının neden görevden alındığı,suçlu ise neden cezasını çekmediğini ,değilse neden göreve dönmediğini açıklamak yerine,kayyumluk sistemini övmesini kabul etmiyorum. Elbette atanan Kaymakamın manevi şahsiyeti ile hiçbir sorunum olamaz,ancak bu kentin öz evladı olarak kimse benim bu kentin kayyumla yönetilmesini hazmetmemi beklemesin. Şayet seçilmişler kenara alınıp,atanmışlarla bu makamlar yürütülecek ise her demde vesayetten şikayetimiz,halkımızın takdiri,15 Temmuz ruhu gibi kavramlar içi boş bir söyleme dönüşmez mi? Siyasiler,çeşitli nedenlerle çeşitli söylemlerde bulunabilirler ancak asla ve kat’a demokrasinin dışında kalan bir tavrı benimseyip övemezler, övmemeliler. Kendi listemden girenler dahil,Safranbolu Belediye Meclisi Üyesi olarak seçilmiş değerli Meclis üyelerinin(tüm partiler) bu garabeti ve kendilerine reva görülen durumu kendi vicdanlarında değerlendirmeleri gerekmektedir. Bildiğim kadarıyla,kayyum asli görevinin maaşını alırken aynı zamanda vekaleten yürüttüğü görevinde gün bazlı yevmiyesini alıyor. Aynı zamanda açığa alınan belediye başkanı da 2/3 maaşını almaya devam ediyor. Madem kayyumlukla işler hiç sorunsuz mükemmel bir şekilde yürüyor,o halde seçim yapmaya,milli servetimizden harcamalar yapmaya gerek yoktur. Kaymakamların maaşına Bld.Bşk.lığı maaşını da ekleyelim,Meclis üyeliğini de kaldıralım ve sistem böyle devam etsin. Aslında Ak Parti ilçe Başkanının benim kentim nasıl kayyumlukla idare edilir,hemen demokratik platforma dönelim,Meclis seçimini yapsın diye mücadele etmesi gerekir. Muhalefet Partilerinin yöneticileri ise bu konuyu sürekli her ortamda gündeme getirip çözmeye çalışmalıdır. STK’lar ,Basın ve Kent Konseyi neden hiç konuşmaz? Safranbolu’muza yazık oluyor.” Diyerek KAYYIM sorgulaması yaptı..