Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Satranç Turnuvasından, Özbekistan Kültürüne…

Başkan Yardımcısı Berker Satranç

Başkan Yardımcısı Berker Satranç Turnuvasında Dereceye Girenlere Ödüllerini Verdi

Karabük Satranç İl Temsilciliği ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Karabük Belediyesi’nin de katkıları ile Karabük Küçükler Satranç İl Birinciliği 9 – 10 yaş kategorileri turnuvası düzenlendi.

Karabük Belediyesi Bayır Mahalle Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen satranç turnuvasında dereceye girenlere ödülleri Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker tarafından verildi.

Başkan Yardımcısı Berker dereceye girenleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Üniversite Mahallesi SYM’de Özbekistan Kültürü Tanıtıldı

Öte yandan, Karabük’te yaşayan Özbekistanlı vatandaşlar, Özbekistan Ankara Büyükelçiliği ve Karabük Belediyesi’nin işbirliği ile kültürlerini tanıtma fırsatı buldular.

Karabük Belediyesi Üniversite Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde bir araya gelen Karabük’te yaşayan Özbekistanlı vatandaşlar ve Özbekistan Ankara Büyükelçiliğinden gelen görevliler tarafından kendi kültürlerini yansıtan dünyaca ünlü Özbek Pilavı dağıtıldı.

Ayrıca Özbekistan’da 22 Aralık’ta yapılacak genel seçimlerde yurt dışında olan Özbekistanlı vatandaşlar için erken oy kullanma sürecinin başlaması ile birlikte Karabük’te yaşayan Özbekistanlı vatandaşlarda oylarını kullandılar.

Karabük’te yaşayan Özbekistanlı vatandaşlar, Özbekistan Ankara Büyükelçiliğinden gelen görevliler eşliğinde Karabük Belediyesi Üniversite Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde kurulan sandıkta oy kullanma işlemlerini tamamladılar.