Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Törenle Açıldı

Safranbolu Kent Konseyi yeni

Safranbolu Kent Konseyi yeni çalışma ofisinde

hizmetlerine devam ediyor.

 

Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, İşadamı Şefik Dizdar, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kaya, Siyasi Partilerin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile vatandaşların katıldığı açılış töreni Gökkaya’nın açılış konuşması ile başladı.

 

Gökkaya şöyle konuştu; “ Kent Konseylerinin kuruluş amaçları, kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, hesap sorma ve hesap verme ile hayata yeniden geçirmektir. Safranbolu Kent Konseyi olarak 2016 Haziran ayında Genel Kurul yapılarak yönetim kurulu oluşturuldu. Konseyimiz Safranboluluların daha müreffeh yaşamaları için başarılı çalışmalar yapmış ve yapmaya da devam edecektir. Ben yeni çalışma ofisimizin hizmete girmesinde emeği geçen Başta Sayın Kaymakamımız, Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Kent Konseyinin geçmişte kurulduğunu ancak kiralık bir yerde kaldıklarını burasının da konseyin çalışmaları açısından küçük geldiğini sık sık dile getirdiklerini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise; kent Konseyinin Safranbolu tarihi dokusuna yakışır bir binada hizmet vermesi gerektiğini ifade etmiş idik. Bu güzel binamızı Safranbolu Emekliler Derneğimiz ile birlikte ortaklaşa kullanmakta idik. Emekliler Derneğimiz sağ olsunlar büyük özveride bulundular ve Konseyimiz ile birlikte kullanmayı kabul ettiler. Kendilerine teşekkür ediyor, şu anda hastanede tedavi gören Emekliler Derneği Başkanımız Sayın Saim Tiryaki Beyefendiye da Cenabı Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Kent Konseylerinin bir şehrin sivil inisiyatifinin yegane temsilcileri olduğunu kaydeden Başkan Aksoy; “   Bu şehirde Safranbolu’nun faydasına çalışmalar yapan, Safranbolu’nun geleceğini düşünene pek çok Sivil Toplum Kuruluşu bulunmakta. Bunların hepsi de çok ciddi çalışmalar yapmakta. İşte bu kuruluşların her birinin çatı örgütü Kent Konseyleridir. Konseyler her bir projeyi ince ince detaylandırarak ilgili kamu kurumuna ulaştırır. Kent Konseyimizin yeni çalışma ofisinde de yine Safranbolu’ya faydalı çalışmalarına devam edeceğini bilmekteyim. Ben bu duygu ve düşüncelerle Kent Konseyimizin tüm birimlerine çalışmalarında başarılar diliyorum “ dedi.

 

Programda son olarak Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal söz aldı.

 

Kent Konseylerinin o kent için çok önemli işler yaptıklarını dile getiren Uysal; “ Ancak kadim Safranbolu bu çalışmaları yıllardır kendisi yapmıştır. Safranbolu dendiği zaman, yalnızca tarihi evleri ya da dokusu ile meşhur bir kent değildir. Bu tarihi kenti oluşturan şehir bilinci ve bu evlerin içerisindeki yaşamdır. Kent konseyimizin en büyük görevlerinden bir tanesi de kendilerinden önce yapılan vazifelerin üstüne çıkmak olmalıdır. Ben başta Kent Konseyi Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna başarılar dilyor yeni binamızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesildi ve Kent Konseyi Çalışma Ofisi gezildi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO