Ünal Karabük Gündem’i Ziyaret Etti..

Son Güncelleme : 15 Ağustos 2018 - 13:59

SAFRANBOLU- TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrılar sonrası Balkan ülkelerine Türk işadamları olarak ayrı önem verdiklerini ifade etti..

Karabük Gündem’i  ziyaret eden Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, 15 Temmuz hain darbe darbe girişimini ve onun olumsuzluklarını bertaraf ettikten sonra Türk ekonomisinin daha da güçlenmesi adına dünyanın birçok yerinde yatırım çalışmalarına ortak olmak için TSO olarak çalışma başlatacaklarını hatta bunun alt yapısının tamamlandığını  ifade ederek, bölge iş adamlarına çağrıda bulundu.

Türkiye ile ticari anlaşmaları bulunan Balkan ülkelerinde Türk iş adamlarının ticari şirketler kurarak ülkeye döviz kazandırma adına yoğun çaba sarf etmeleri gereğini vurgulayan Ünal,  “ Safranbolu ve Karabük iş adamları olarak Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrıya kulak vermeliyiz,  Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunları hep birlikte görmekteyiz, bu anlamda yeni  girişimlerde bulunmamız gerekiyor, çok çalışmalıyız, çok üretmeliyiz, işte ABD emperyalizmin ve  siyonizmin bugün uygulamaya aldığı proje, onun için bu ara ülkemize kazandırılacak döviz çok önemli, biz   Montenegro’da girişimlerde bulunduk. Avrupa’ya geçiş koridoru olan Balkan Cumhuriyetlerinde gelişmekte olan bu ülkelerin inşaatından turizmine kadar yapılacak birçok yatırıma katkı sağlamak adına kollarımızı sıvadık. Safranbolu işadamları olarak Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’na (DEİK) müracaat ettik. Özellikle hızla gelişmekte olan Montenegro bölgesinde yapılan yatırımlar noktasında Büyükelçiliğimiz ve Ticaret Ateşliğimiz ile koordineli olarak Balkanlarda üst düzey görüşmelerde bulunduk. Montenegro’nun eksikleri ihtiyaçları ve yatırım yapılabilirlik durumları ve şirket kuruluşu ile AB fon destekleri, vergi ve mevzuat kolaylıkları ile ilgili ortak toplantılar yaptık. Hem kendi şirketimiz olan Ünal Mühendislik adına yapı ve restorasyon alanında burada şirket kurarken, farklı dal ve branşlarda da bölgemizde 15 firmada o bölgede şirket kuruluşlarını tamamladı.” dedi

Ünal; kimlik, oturum ve çalışma izni verilen işadamlarımız Türk ekonomisine ayrıca döviz girdisi sağlayacak olmasının altını çizerek, ” Eski Türkiye’yi andıran ve hızlı gelişmekte olan Montenegro AB ve bölge ülkelerinin çok değer verdiği bir ucu Adriyatik ve bir ucu Sırbistan olan çok güzel butik bir ülke. Bu noktada iş adamlarımız burada kendi dalları üzerinde şirket kurarak çalışmalarına başlayacak.  Bizlerde Safranbolulu-Karabük  iş adamları olarak o bölgede yurda döviz girdisi sağlayarak bir dizi çalışmalarımız başladı, Ayrıca yine  hazırladığımız AB Fonlarının destekleri ile bazı projelerimiz var. Projelerle ilgili, yerel yönetim ve devlet erkanları yatırım ve projeler noktasında girişimler yaptık” ifadelerinde bulundu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.