Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VEKİLE 20 BİN, EMEKLİYE %2.85…

  Hem emekli aylığı,

tbbb

 

Hem emekli aylığı, hem maaş alan vekillerin eline, 20 bin lira dolayında para geçerken bu sene emekli %2.85 zam alacak.

Hükumetin 2014 Programında ki taslağa göre  ilk altı ay için asgari ücrete yüzde 3, emekli aylıklarına ise yüzde 2.85 zam yapmayı düşünürken, yine milyonlarca işçi kıdem tazminatı haklarını bile kaybetme endişesi içindeyken ve tüm bunlar yaşanırken sudan sebepler ile suni gündem yaratılıyor.  Bu arada  milletvekili maaşları Ocak ayında 20 bin lirayı geçecek şekilde planlanıyor…..

 

MANSETT

Taraf gazetesinin haberine göre sayısız kez gündeme gelen kıyak emeklilik yasalarından birçoğunu yasalaştıran, bir kısmında ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün vetosuyla karşılaşınca geri adım atan milletvekilleri halen yaklaşık 13 bin lira maaş alıyorlar.
Haberde, Vekiller ayrıca yakınlarını da kapsayan, sağlık başta olmak üzere birçok alanda ayrıcalıklı haklara sahipler deneirken , 2014 yılı bütçesine göre milletvekili maaşları Ocak 2014’ itibariyle 13 bin 700 lirayı geçeceği ifade ediliyor.

Milletvekilelrinin bir çoğunun normal maaş dışında geçmişteki Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur hizmetleri nedeniyle emekli aylığı da aldıklarına dikkat çeken gazete bu maaşların toplamının 20 bin lira dolayında olacağını savunuyor.
Hem normal maaşı, hem ayrıca emekli maaşı alan milletvekili sayısının yüzlerce olduğu, bu vekillere 13 bin liralık normal, maaşları dışında emekli maaşı olarak 6 bin 973 lira ödendiğğni anımsatan Taraf gazetesi , Böylece her iki maaşı da alan vekilin eline halen ayda 20 bin liraya yakın para geçecek şeklinde haberi sonrası emekliler ve asgari ücret çalışanlar şok oldu.

Haberde ayrıca , milletvekili emekli aylık tutarları ilk kez 2013 yılı başında Cumhurbaşkanı ödeneğine endekslenmişti. Bu endeks uygulandığında ise milletvekili emekli aylığı Ocak 2014 itibariyle 6 bin 973 liradan 7 bin 479 liraya çıkacağı belirtiliyor.

Bu verilere göre de halen hem emekli aylığı, hem de normal maaş alan milletvekillerinin eline geçecek toplam maaş 20 bin 500 lirayı geçecek.

KAYNAK TARAF 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO