Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Whatsapp İhbar Hattı ile Sorunlar Çözülüyor

  Safranbolu Belediyesi tarafından

 

Safranbolu Belediyesi tarafından ilçedeki problemlerin daha hızlı çözülmesi amacıyla başlatılan Whatsapp İletişim Hattına vatandaşlarımızdan yoğun ilgi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı doğrultusunda “Çek Gönder Birlikte Çözelim” sloganıyla hayata geçirilen Whatsapp ihbar hattı Safranbolu’da yaşayan vatandaşların Belediye ile ilgili istedik ve şikâyetlerinin çözümü için, günümüzün en yaygın hızlı iletişim ve paylaşım platformu olan Whatsapp’ı kullanarak sorunlarını iletmeye devam ediyorlar.

Dr. Ürkmezer’in bizzat ilgilediği ve vatandaşlarla bire bir irtibat kurduğu hat üzerinde, Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaları kapsamında bu güne kadar değerlendirmeye alınan toplam talep sayısı 185.

Bu taleplerden 149 tanesinin değerlendirilip gerekli çalışmalar tamamlandı. 36 talep ise 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan projelerin içerisine dâhil edildi.
Konu ile ilgili açıkla yapa Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “ Safranbolu’da yaşayan vatandaşlarımızın bizlere doğrudan ulaşabilmeleri için ülkemizde oldukça yaygın olarak kullanılan Whatsapp iletişim hattını hayata geçirerek sorunları daha hızlı, vatandaşlarımızın gözü ile görerek çözüme ulaştırmak adına çalışma başlatmış idik. Hattımıza vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun. Gelen her talebe anında cevap vermeye, sorunları çözmeye gayret gösteriyoruz”diye konuştu.

Whatsapp İletşim Hattına, Duraklar, zamanla bozulan parke, bank, asfalt, parklarda bank yetersizliği, aydınlatmalar ile ilgili taleplerin geldiğini kaydeden Dr. Ürkmezer, “Ekiplerimiz ile gelen talepleri derhal değerlendiriyor ve ivedilikle yapılacak olanlanları yerine getiriyor, zaman isteyen çalışmaları da yıl içerisinde gerçekleştireceğimiz çalışmaları arasında alıyoruz. Vatandaşlarımız bu güne kadar olduğu gibi 0 532 327 62 04 nolu Whatsapp hattan iletişim kurabilirler” dedi.

Vatandaşların ilgisine teşekkür eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Beyaz Masa biriminin de yine her zaman olduğu gibi 153 nolu ücretsiz hattı ile halkımıza 7/24 hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.