Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yazıköy TOKİ Kuraları Çekiliyor

  Yazıköy TOKİ Kuraları

NA

 

Yazıköy TOKİ Kuraları 6 KASIM 2014 Perşembe Günü

Saat 11.00’da Yapılacağı Duyuruldu

 

Toplu Konut İdaresi’nin ( TOKİ ) Yazıköy’de Yaptırdığı 460 Konut İçin, 6 Kasım 2014 Perşembe Günü Saat 11.00’da Safranbolu Kapalı Spor Salonu’nda Kura Çekimi Yapılacak.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy; yaptığı açıklama da, TOKİ tarafından Yazıköy’de yapılan 506 konutun, 6 Kasım 2014 Perşembe günü kura çekimi yapılarak sahiplerini bulacağını söyledi.

Kura çekiminin Safranbolu Kapalı Spor Salonunda gerekleşeceğini ifade eden Aksoy; “Kentsel dönüşüm için ilçemizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Estetik bir görünüme sahip olan Safranbolu da TOKİ’nin çalışmaları sadece bina yapmakla sınırlı değil. Safranbolu’nun tarihi dokusuna uygun evler yapılıyor” dedi.

Safranbolu’da konut ihtiyacını gidermek amacı ile düşük ve orta gelirli vatandaşlarımızın ihtiyacı için TOKİ ile birlikte 506 konutlu bir proje yaptıklarını dile getiren Başkan Aksoy konuşmasına şöyle devam etti; “ Bu projemiz diğer TOKİ projelerinden oldukça farklı bir projedir. Safranbolu’nun tarihi dokusuna uygun olmasının yanı sıra, 6 Kasımda kura çekilişini gerçekleştireceğimiz Yazıköy TOKİ projesi içerisinde 150 kişilik bir Cami, 24 derslikli bir ilkokul, alışveriş merkezi ve sosyal donatı alanları da bulunacak. Bu kadar kısa sürede yapımı tamamlanan çalışma için başta o zamanki TOKİ Başkanımız Ahmet Haluk Karabel’ e, şimdiki TOKİ Başkanımız Mehmet Ergün Turan’ a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum.”