Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Zübeyde Hanım Filmi Çekimleri Safranbolu’da Başladı..

Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve

Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve usta oyuncu Müjdat Gezen, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatıyla ilgili filmin çekimlerinin yakında başlayacağını duyurdu.

    Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatını anlatacak olan “Zübeyde” filmi için Safranbolu’da çalışmalar devam ediyor. Müjdat Gezen de bu ay içinde Zübeyde filminin çekimleri için Safrabolu’ya geleceğini açıkladı.

    Usta oyuncu Müjdat Gezen, bu özel yapımın çekimlerinin büyük bir kısmının Safranbolu’nun Eski Çarşı bölgesinde yapılacağını duyurdu. Eski Çarşının, Selanik’in eski haline çok benzediğini belirten Gezen, Eylül ayı içinde Safranbolu’da inceleme yapacağını belirtti.

    Müjdat Gezen, filmde Zübeyde Hanım’ın babası Sofuzade Feyzullah Ağa karakterini canlandırırken, Mehmet Aslantuğ, Ali Rıza Efendi’nin babası Kızıl Hafız Ahmet Efendi rolünü üstlenecek. Halil Ergün ise bir doktor karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Gezen, Zübeyde Hanım rolü için iki sevilen isimle görüşmelerin devam ettiğini dile getirdi. Filmin vizyon tarihi henüz açıklanmadı.

    Büyük merakla beklenen “Zübeyde” filmi, Türk sineması adına önemli bir yapım olarak dikkat çekiyor ve Atatürk’ün annesinin hayatını anlatarak tarihi bir döneme ışık tutmayı amaçlıyor. Gözler, Safranbolu’da başlayacak çekimlere çevrildi.