Çakır “Kardemir Kavşak Projesi Değişti, Hepsi Seçim Yatırımı, Eksik/Hatalı” dedi

“Kent projelerinde ‘biz/ben’ istedik diye ve seçim yatırımı yapacağız diye proje alt yapısı hazırlanmadan başlanırsa olacağı da maalesef bu olur.”

Son Güncelleme : 25 Ağustos 2022 - 13:27

CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, Kavşak projelerinin yetersiz olduğunu ve seçim yatırımı telaşı ile aceleye getirildiğini belirterek vatandaşların tepkili olduğunu savundu. Çakır çözümün de çevre yolunda olduğunu belirterek ‘Havaalanı, 250 ek yatak projesi ile Devlet hastanesi’ projelerini de sordu.

Çakır yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi;

Karabük – Safranbolu yolunda devam eden 2 ayrı proje ön hazırlık yapılmadan, sadece seçim alt yapısı olarak başlanılmış projeler olduğunu net bir şekilde gösterdi..

Son bir haftadır Karabük-Safranbolu halkının şikayetleri yanı sıra bu hafta KBÜ’de başlayan ön kayıt nedeni ile ilimize misafir gelen binlerce Vatandaşımızın da tepkilerine neden oldu..

Kesintisiz yol projesi ile Kardemir kavşak projesinin çakışması sonrası trafik keşmekeşi yaşanan İlimizde, işin içinden çıkılmaz bir durum yaratırken, bu tip projeler öncesi alternatif yolların hazırlanması gereği de bir kez daha ortaya çıktı.

Kent projelerinde ‘biz/ben’ istedik diye ve seçim yatırımı yapacağız diye proje alt yapısı hazırlanmadan başlanırsa olacağı da maalesef bu olur.

Karabük-Safranbolu yolunun iki nemli kavşağının kapanması öncesi alternatif yol olarak Kapullu-Küpler yolu ve yine Öğlebeli-Üniversite-Kastamonu yolu hazırlanıp İnsanlarımıza bu çile çektirilmezdi..

Şimdi kamuoyu huzurunda soruyoruz.

  1. Kardemir Kavşak projesi 2019 yılında yapılan projenin tamamen değiştirilmesinin ve üst-alt köprülü geçişlerin kaldırılmasının nedeni nedir?
  2. O zaman ki projemi doğruydu? Şimdiki proje mi?
  3. “Kesintisiz yol” olacak denirken Kardemir kavşağının yine sinyalizasyon (ışıklar) ile geçilmesi bu projenin amacına aykırı değilmidir?
  4. KBÜ kavşağı projesi ise Karayollarına ait bir yolda, Belediyenin iddia edildiği gibi 70 Milyon Tl borçlanarak projeyi üstlenmesi ne kadar doğrudur?
  5. Karabük- Safranbolu yolu üzerinde 4 ana kavşakta sinyalizasyon (ışıklandırma) devam edecekken sadece bir kavşağın kesintisiz yol projesine ne kadar katkı sağlayacağını da kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz..

Cumhuriyet Halk Partisi olarak,  Karabük ilinin sorunlarını ‘ben yaptım oldu bitti’ olarak çözülemeyeceğini hep söyledik, şimdi  bir kez daha görmekteyiz ki sadece akılları karıştırıp seçim öncesi yatırım yapılıyor anlayışını hakim kılma adına yapılan eksik/hatalı projeler maalesef Vatandaşımızı üzmekte, Devletin kaynaklarını  boşa harcanmasına neden olmaktadır.

Bu kentin çok acil Çevre Yolu projesi neden raflarda bekliyor? Bu kent için verilen Havalanı ve Eğitim araştırma hastanesi için 250 yataklı ek bina yapımı yanı sıra ihtiyaç olan Devlet hastanesi projesi ne oldu?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Adem 25 Ağustos 2022 / 22:45 Cevapla

Yerden göğe haklı tespitler…bay Rafet karabuk un dünya kadar caddesinde sokağında asfalt sorunu varken örneğin aydinlikevkerdeki 504 nolu cad..organize sanayi giden tonajli tırlar ve kamyonlar tehlike saçıyor o yola alternatif acil çevre yolu yapılmalı freni bir patlasa araclarin ölümcül kazalar olmaması içten degil…kardemir kavşağı neden 20 senedir yapılmadı.. doğu karadenizde her ile samsunda ordu giresun trabzon artvin rize ye hitap esen havalimanı yapacağına Ulaştırma bakanlığı karabuk ilinin çevre yollarını ve kavsaklarini çözeydi…neden geç kalıntı…Hakkımızı helal etmiyoruz….

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.