Sağlık Müdürlüğü 57 Doktor Ataması Duyurdu, CHP “Uzman Doktor Açığımız var” dedi

Son Güncelleme : 02 Eylül 2022 - 14:19

Karabük Sağlık İl Müdürlüğü 57 Doktor atamasının yapıldığını duyurdu. Duyuru arkasından CHP İl Başkanı Abdullah Çakır bir açıklama yaparak ” Uzman doktor açıklarımız var, MHRS de sıkıntı var” dedi

Karabük il Sağlık Müdürlüğünün 57 doktor ataması yapıldı açıklamasına göre;

Bu açıklama sonrası CHP İl Başkanı Abdullah Çakır’da kamuoyuna bir değerlendirme yaptı ve ” Eskipazar Devlet hastanesi binası ne oldu, MHRS de sıkıntılar büyük, Karabük merkez de Devlet hastanemiz ne oldu 57 doktor ataması içinde 5 uzman doktor var ancak Karabük’te uzman doktor sıkıntımız var ” ifadelerine yer verdi.

İşte Çakır’ın yaptığı Basın açıklaması;

” Karabük’te SAĞLIK hizmetlerini sorun haline getiren siyasi iktidar, her 6 ayda bir “sağlıkta sorunları çözüyoruz” açıklamalarına rağmen her geçen gün işin içinden çıkılmaz bir duruma da taşıyor..
Karabük İl merkezinde Devlet hastanesi ihtiyacı her kesim tarafından dillendirilirken, Eskipazar Devlet hastanesine yapılan hastane binasına binlerce lira heba edilirken ve halen çözüm bulunmazken, Karabük’te uzman doktor sıkıntılarının İl merkezinde ve ilçelerde bariz ortadayken birde MHRS de yaşanan sıkıntılar ile vatandaşın muayene olabilmesi için torpil aradığı şu günlerde yine bakanlıktan gelen bir haber ile Karabük’te sağlık çözülmüş gibi lanse edilen 57 doktor ataması yapılmıştır açıklaması, tam bir aymazlık göstergesidir.

Ne yazık ki son bir yıldır devam eden Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ (MHRS) ve ‘Alo 182’ üzerinden randevu bulmak mümkün olamamaktadır. Özellikle de son dönemlerde hastalar, Sağlık Bakanlığı’nın 2011 yılında faaliyete geçirdiği MHRS ve Alo 182 üzerinden randevu alamamaktan şikayetçi ve isyandalar..

Bazı polikliniklerde aylar sonrasına randevu verilebildiğini belirten vatandaşlar, şikâyetlerini sosyal medya ağları üzerinden yapmakta, çözümsüz kaldığını da açıkça deklare etmekteler.

Bu şikâyetlerin bir çoğunluğu Uzman Doktor eksiklerinden de kaynaklanmaktadır.

Karabük’e yapılan 57 doktor ataması içinden sadece 5 uzman vardır. Buna karşılık, Zonguldak İlimize 13, Kastamonu ve Çankırı illerimize 12’şer uzman doktor ataması yapılmıştır. Oysa Karabük İlinde kardiyoloji başta olmak üzere KBB, Göz, Hematoloji, Endokrin, Göğüs cerrahi, Remotoloji, Gastroloji, Onkoloji vb. birçok ünitede ya yetersiz tek uzman doktorumuz var yada hiç
yok? …

Sorun yaratarak sorun çizmek siyaset değildir, sorun yaratılmadan Vatandaşa hizmet siyasettir ve Karabük’te maalesef son 5 yıldır sağlık hizmetleri aksamakta, vatandaşlarımıza hizmet sağlıklı bir şekilde götürülememektedir.

Sağlıkta sorun yumağına dönen hizmet anlayışında 57 doktor ataması yapılmış, sorunlar
bitirilmektedir anlayışı ise tam bir uyutma, oyalama taktiğidir.

Ancak, halkımız neyin ne olduğunu görmekte ve sandık geldiğinde hesap sormakta kararlılığını
göstermektedir”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.